5V DC 1.4W Роуз цвет соларна фонтана пумпа AS60A - Кина Шенжен гигант Електричен

5V DC 1.4W Роуз цвет соларна фонтана пумпа AS60A

Опис:


 • Модел: AS60A
 • Отценети работен напон: 7VDC
 • Макс статички главата вода: 95 ± 10 (cm)
 • Макс стапка статички проток: 180 ± 18L / H
 • Животниот век: Континуирано работење под нормални работни околните> 20000H
 • Максимална работна температура: Под собна температура околина, течност медиум temperature≤60 ℃
 • Примена: Сончевиот фонтана, птица бања, базен, рибник, градина декорација, внатрешен двор, соларни циркулација на вода, итн.
 • детали за производот

  Тагови производ

  пакет Содржина

  дел Опис Квантитет
  А       Соларен панел со пумпа    1
   Б1 поврзување на цевки    1
   Б2 поврзување на цевки    1
  Б3      млазница 1    1
   Б4      млазница 2    1
   Б5      млазница 3    1
   Б6      млазница 4    1

  001

  јас nstallation

  1. Составување на поврзување на цевки Б1 со излез од главата, а потоа со поврзување на цевки Б2 и додатоците за возврат. (Сл.1)
  2. Ставање на производот во вода, што си сигурен на пумпа за вода е целосно потопен во вода. Нека сончева светлина да блесне diectly на соларен панел без сенка, така што на пумпа за вода може да почне прскање со вода.

  функција
  ● за животно: ≥10000Hours
  ● Рестартирајте: пумпа Фонтаната ќе се рестартира автоматски во 3seconds еднаш светли сончева светлина сјае директно повторно на соларен панел без сенка.
  Спецификација
  ● Сончевиот панел: 5V / 1,4 W ● Големина на Сончевиот панел: Φ162mm * 3мм
  ● Максимална лифт на пумпа: 70 см ● Моќта на пумпа: 0.5 ~ 0.85W

  ● Максимална вода Висина: 30-45 cm ● Максимална обемот на проток : 150L / ч
  Забелешка
  1.Пред користење на производот, заштитна фолија на соларна панел треба да бидат отстранети за да се избегне влијаат на нормалното функционирање на производот.
  2.Make сигурни да ги споделите со полно лице соларен панел директно на сонце! Пумпата не можат да работат под сенка или облак.
  3. базен треба да има доволно вода за да бидете сигурни дека на пумпата е целосно потопен во вода.
  4.Cleaning пумпата и панел редовно. Бидете сигурни дека ништо опфаќа било кој дел од соларен панел или блокови на пумпата.

  5. моќност на соларни панели зависи од сончева светлина, па пумпа е под влијание на временските услови, годишни времиња и места, итн.
  6.Don't се направи работата на пумпата без вода за долго време, во спротивно, на својот животен век ќе бидат скратени.
  7.If ќе се најде вода спреј е блокиран, можете да ги отстраните пумпа за чистење. (Како што е прикажано на десната страна на сликата.)

  По-продажба на услуги
  Нашата служба за корисници е пријателски и кавга-бесплатно, ве молиме контактирајте не ако е потребно:
   ● наплата или замена
  ● Техничка поддршка
   ● пакетите не е во совршена состојба 


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !