Brushless DC мотор пумпа за греење JT6003-А2 - Кина Шенжен гигант Електричен

Brushless DC мотор пумпа за греење JT6003-A2

Опис:


 • Модел: JT6003-A2
 • Работа напонски опсег: 6VDC-24VDC
 • Статични главата вода: 3 ~ 10meters
 • Статични стапка на проток: 10 ~ 35 L / min
 • Животниот век: Континуирано работење под нормални работни околните> 20000H
 • Максимална работна температура: Под собна температура околина, течност медиум temperature≤100 ℃
 • Примена: Течност за ладење на чиста електрични возила, автомобили, камиони, зголемување на притисокот на соларни / гас бојлер и системи за соларна енергија, земјоделски наводнување, занаети, итн
 • детали за производот

  Тагови производ

  Параметар на производот
  Режим            карактер

  JT6003-A2

   Работен опсег напон

  6VDC-24VDC

   Номинална моќност

  20 ~ 80W

   Статични главата вода

  3 ~ 10meters

   стапка Статични проток

  10 ~ 35 L / min

   Животниот век

  Континуирано работење под нормални работни околните> 20000H

   Работна околина

  PH вредност: PH5-10 (слаба киселина, слаба база), работен и на копно и во вода.

   Макс бучава

  Под нормални работни услови, (1meter над тест инструмент) <40dB

   работна температура макс

  Под собна температура околина, течност медиум temperature≤100 ℃

   апликација

  Течност за ладење на чиста електрични возила, автомобили, камиони, зголемување на притисокот на соларни / гас бојлер и системи за соларна енергија, земјоделски наводнување, занаети, итн

   боја

  Црна (Може да се прилагоди во зависност од вашите барања)

   димензии

  IP одделение

  Inlet

  Излезни

  забелешки

  должина 

  (Mm)

  ширина 

  (Mm)

  Висина

  (Mm)

   

  OD (mm)

  ID (mm)

  OD (mm)

  ID (mm)

  метал пумпа
   108.0 

  76.0

  85,0

  IP67

  20.0

  13,0

      20.0

  13,0

   

   

  надвор Види

   1

  експлозионен

   2

  крива Графикон

  3

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !