DC brushless аквариум Циркулациона пумпа JT4503-2 - Кина Шенжен гигант Електричен

DC brushless аквариум Циркулациона пумпа JT4503-2

Опис:


 • Модел: JT4503-2
 • Работа напонски опсег: 6VDC-24VDC
 • Статични главата вода: 0,5 ~ 6M
 • Статични стапка на проток: 4 ~ 10L / min
 • Животниот век: Континуирано работење под нормални работни околните> 20000H
 • Максимална работна температура: Под собна температура околина, течност медиум temperature≤70 ℃
 • Во околината на собна температура, течност медиум temperature≤70 ℃: вода за ладење, дисипација на топлина, мала фонтана, аквариум, рибник, занаети, итн
 • детали за производот

  Тагови производ

  Параметар на производот
  модел           карактер

  JT4503-2

   Работен опсег напон

   6VDC-24VDC

   Номинална моќност

   3 ~ 25W

   Статични главата вода

   0.5 ~ 6M

   стапка Статични проток

   4 ~ 10L / min

  Животниот век

   Континуирано работење под нормални работни околните> 20000H

   Работна околина

   PH вредност: PH5-10 (слаба киселина, слаба база), работен и на копно и во вода.

   Макс бучава

   Под нормални работни услови, (1meter над тест инструмент) <35dB

   работна температура макс

   Под собна температура околина, течност медиум temperature≤70 ℃

   апликација

   Вода за ладење, дисипација на топлина, мала фонтана, аквариум, рибник, занаети, итн

   боја

   Црна (Може да се прилагоди во зависност од вашите барања)

   димензии

  IP одделение

  Inlet

  Излезни

  забелешки

   

  должина 

  (Mm)

  ширина

   (Mm)

  Висина

  (Mm)

   

  OD (mm)

  ID (mm)

  OD (mm)

  ID (mm)

  Влезот и излезот имаат завртки
   90.0 

  50.0

  72,0

  IP68

  1 / 2G навој

  14

  1 / 2G навој

  14

   

  надвор Види

   image001-1

  експлозионен

   image002-1

  крива Графикон

  image003-1

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !