10V 2W 180mm дијаметар DC соларни птица бања фонтана пумпа AS180-1020A - Кина Шенжен гигант Електричен

10V 2W 180mm дијаметар DC соларни птица бања фонтана пумпа AS180-1020A

Опис:


 • Модел: AS180-1020A
 • Работа напонски опсег: 5VDC-12VDC
 • Макс статички главата вода: 120 ± 15 (cm)
 • Макс стапка статички проток: 210 ± 25L / H
 • Животниот век: Континуирано работење под нормални работни околните> 20000H
 • Максимална работна температура: Под собна температура околина, течност медиум temperature≤70 ℃
 • Примена: Сончевиот фонтана, базен, градина декорација, соларни циркулација на вода, итн.
 • детали за производот

  Тагови производ

  Параметар на производот
  Режим l            карактер

  AS180-1020A

   Пумпа отценети работен напон

  10VDC

   започнете напон

  5VDC

   Работен опсег напон

  5VDC-12VDC

   Номинална струја

  135 ± 15 (mA)

   Номинална моќност

  1.35W

   Макс е Татиќ главата вода

  120 ± 15 (cm)

   Макс е стапка Татиќ проток

  210 ± 25L / H

   Соларен панел

  10V / 2W

   Батерија

  7.4V / 600mAh

   Животниот век

  Континуирано работење под нормални работни околните> 20000H

   Работна околина

  PH вредност: PH5-10 (слаба киселина, слаба база), работен и на копно и во вода.

   Макс бучава

  Под нормални работни услови, (1meter над тест инструмент) <40dB

   работна температура макс

  Под собна температура околина, течност медиум temperature≤70 ℃

   пумпа Модел

  AD180-1012A

   Внатрешна кутија големина

   190 * 190 * 51 (mm)

   Од картон големина

                               410 * 390 * 400 (mm)

   пакување

         1square соларен панел + 1pump + 6 млазници + 1manual

   КОЛИЧИНА / ЦТН

                              28PCS / ЦТН

   апликација

  Соларни фонтана, базен, градина декорација, соларни циркулација на вода, итн.

   

  надвор Види

  AS180-1020A1022-1

  Фото за вашиот референца

  AS180-1020A1067-1

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !