DC brushless туш бустер пумпа JT6001-1 - Кина Шенжен гигант Електричен

DC brushless туш бустер пумпа JT6001-1

Опис:


 • Модел: JT6001-1
 • Работа напонски опсег: 6VDC-24VDC
 • Статични главата вода: 3 ~ 15 милиони
 • Статични стапка на проток: 10 ~ 30 L / min
 • Животниот век: Континуирано работење под нормални работни околните> 20000H
 • Максимална работна температура: Под собна температура околина, течност медиум temperature≤90 ℃
 • Примена: Течност за ладење на чиста електрични возила, автомобили, камиони, зголемување на притисокот на соларни бојлер / гас, системи за соларна енергија, земјоделски наводнување и сл.
 • детали за производот

  Тагови производ

   Параметар на производот
  модел           карактер

  JT6001-1

   Работен опсег напон

  6VDC-24VDC

   Номинална моќност

  20 ~ 75W

   Статични главата вода

  3 ~ 15 милиони

   стапка Статични проток

  10 ~ 30 L / min

   Животниот век

  Континуирано работење под нормални работни околните> 20000H

   Работна околина

  PH вредност: PH5-10 (слаба киселина, слаба база), работен и на копно и во вода.

   Макс бучава

  Под нормални работни услови, (1meter над тест инструмент) <35dB

   работна температура макс

  Под собна температура околина, течност медиум temperature≤90 ℃

   апликација

  Течност за ладење на чиста електрични возила, автомобили, камиони, зголемување на притисокот на соларни бојлер / гас, системи за соларна енергија, земјоделски наводнување и сл.

   боја

  Црна (Може да се прилагоди во зависност од вашите барања)

   димензии

  IP одделение

  Inlet

  Излезни

  забелешки

   

  должина 

  (Mm)

   

  ширина 

  (Mm)

   

  Висина

  (Mm)

   

  OD (mm)

  ID mm)

  OD (mm)

  ID (mm)

  Влезни и излезни имаат теми
   86,5 

  60,0

  110.0

  IP68

  1 / 2G навој

  15

  1 / 2G навој

  14

   

   

  надвор Види

  image001-1

  експлозионен

  image002-1

  крива Графикон

  image003-1

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !